Liate podlahy

Podlahy do garáže – toto sú najlepšie riešenia

Hlavný problém garáží – vlhkosť

Garáže sú takmer vždy na miestach, ktoré majú problém s vlhkosťou. Buď ide o podzemné – pivničné priestory, alebo o vonkajšie radové garáže, do ktorých zateká. Len málokto má kvalitnú garáž s dobrou strechou a s poriadnymi základmi.

Aký typ garáže máte?

Máte peknú, čistú a upravenú garáž, v ktorej parkuje krásna motorka a okolo sú upravené regály? Alebo máte garáž za mestom plnú špinavého náradia a opravujete tam staršie autá? Aj od týchto faktorov závisí výber novej podlahy.

Záťažové linoleum

Môže ísť o najlacnejšie riešenie, no nie práve najideálnejšie. Záťažové linoleum zvládne prejazd autom, dokážete ho umyť od oleja a znesie (stlmí) aj pád ťažkého náradia. Avšak, životnosťou sa nevyrovná ostatným typom podláh.

Betón

Najpevnejšie riešenie, ktorého hlavná silná stránka je odolnosť. Avšak, prepustí vlhkosť, je drsný a všetko krehké, čo vám naň padne, môžete rovno pochovať. Betón odporúčame použiť len do garáží, ktoré sú odsúdené na ťažkú a špinavú prácu.

Liate podlahy

Liate podlahy sú efektívnym riešením v prípade, že hľadáte odolnosť, pekný a moderný dizajn, ale aj dlhú životnosť. Liata podlaha dokáže vašu garáž premeniť na modernú stajňu pre vášho tátoša, ľahko sa udržuje a zabráni napríklad vlhkosti zničiť vaše veci.

Záťažová dlažba

Tú ľudia vymysleli na to, aby mohli skrášliť svoje príjazdové cesty a parkovacie miesta v exteriéri. Predsa len, pôsobí lepšie ako dlažobné kocky alebo betón. Avšak, jej použitie v garáži maximálne neodporúčame. Jeden pád kladiva a máte po dlažbe. Výmena jednej kocky môže byť komplikovaná a už nikdy sa vám nepodarí dať dlažbu do pôvodného stavu.