Dekoratívne podlahy, FAQ, Liate podlahy, Svetelné podlahy

Dekoratívne liate podlahy a škrabance.

Je potrebné si uvedomiť fakt, že rovnako ako dlažbu, plávajúcu podlahu alebo drevené parkety, tak aj epoxidovú alebo polyuretánovú podlahu môžu poškriabať tvrdé predmety.

Pre povrch epoxidových podláh je charakteristický vysoký lesk. Na všetkých povrchoch s vysokým leskom sú škrabance viditeľnejšie, než na opticky rozbitých alebo matných povrchoch. Práve preto sa dlažby a plávajúce podlahy zhotovujú s rôznym dekórom.

 

Pár rád ako sa vyhnúť škrabancom na liatych podlahách

  • Aby sme sa vyhli zbytočným problémom, je dobré nechodiť po liatych podlahách so znečistenou obuvou. Bezprostrednou príčinou vzniku škrabancov sú drobné kamienky a piesok prinesený zvonku.
  • Nikdy po liatej podlahe nepresúvajte ťažké a tvrdé predmety ťahaním po podlahe. Dôsledkom takého zaobchádzania sú škrabance.
  • Osvedčilo sa aj po užívanie plstených samolepiacich podložiek na nohách stoličiek a nábytku. Používajte iba podložky svetlej farby.
  • Pod kolieskový nábytok jednoznačne používame plastové ochranné podložky.
  • Uprednostňujeme opticky rozbitý matný podklad, pred jednofarenými lesklými povrchmi.

Prípadné škrabance na podlahe sa dajú opraviť v procese revitalizácie. Je to proces, kedy sa plocha podlahy prebrúsi a následne nalakuje transparentným polyuretánovým lakom. Povrch sa tak stáva matným, pružnejším a podstatne menej na ňom vidieť optické defekty.

 

Pri výbere vhodnej podlahy vám ochotne pomôžeme a poradíme. Neváhajte a kontaktujte nás.

 

  Vlastnosti podlahy

  Epoxidová

  Polyuretánová

    tvrdosť

    vysoká

    menej tvrdá

    pružnosť

    menej pružná

    pružná

    lesk

    vysoký lesk

    prirodzene matná

    poškriabanie

    viac náchylná

    menej náchylná