Kamenný koberec

5 vecí, ktoré ste netušili o kamenných kobercoch

Do interiéru aj exteriéru

Myslíte si, že kamenný koberec patrí iba do exteriéru? V takom prípade sa jednoducho mýlite. Nie je žiadnou novinkou, že kamenný koberec sa dnes používa už aj v interiéroch. Svoje využitie nájde prakticky v akejkoľvek miestnosti. Populárne je jeho použitie v kuchyni, na chodbách, v kúpeľniach, v zimných záhradách, v garáži, ale napríklad aj v rôznych predajniach, reštauráciách, baroch, halách a kanceláriách. Výhodou kamenného koberca je najmä to, že na výber máte množstvo variant.

A to nehovoríme iba o farbe. Vybrať si môžete matnú, lesklú či protišmykovú alternatívu koberca a sami rozhodnete aj o jeho hrúbke. Nemusíte sa teda báť, že by ste váš nový kamenný koberec nedokázali zladiť s interiérom.

Nie, naozaj sa nešmýka

Mnohých od kúpy kamenného koberca odrádza fakt, že ak sa na ňom vyskytne voda, šmýka sa a prakticky sa po ňom nedá chodiť. To však nie je pravda. Kamenný koberec má výborné protišmykové vlastnosti a navyše je ho možné doplniť aj o protišmykové plnivo, ktoré tieto už existujúce vlastnosti ešte vylepší. Veď pozrite sa sami, ako sa kamenný koberec „šmýka“:

https ://www.youtube.com/watch?v=sHBASudPx1c


Ani tuhé mrazy mu neublížia

Na rozdiel od iných povrchov, ktoré sú populárne ako podlaha na terasu, kamenný koberec vás nezradí ani v tých najsilnejších mrazoch. Odoláva teplotám až do – 50° C. Ako podlaha na terasu má viacero výhod a patrí medzi ne nielen to, že odoláva výkyvom počasia. Okrem iného vás na kamennom koberci poteší aj fakt, že si nevyžaduje nijakú špeciálnu údržbu. Oprava pri jeho poškodení je takisto rýchla a pomerne jednoduchá.

Treba spomenúť aj to, že kamenný koberec, ktorý sa používa do interiéru, neprepúšťa vodu, a teda nehrozí nijaké navlhnutie podkladu. Pre exteriéry (ako sú napr. okolia bazénov) zase existuje typ kamenného koberca, ktorý je priepustný, takže nehrozí žiadna tvorba kaluží či stojatej vody.

Koniec zbytočnému stavebnému odpadu

Odrádza vás od prerábania podlahy v interiéri či v exteriéri množstvo stavebného odpadu, ktoré vznikne po pokladaní nového povrchu? S kamenným kobercom ste od toho ušetrení. Pri jeho pokladaní totiž nevzniká žiaden zbytočný stavebný odpad a vy sa tak nemusíte trápiť s tým, kam tento odpad treba vyviezť.

Farebný, ako len sami chcete

V našom e-shope máme pre vás až 44 rôznych farebných mixov kameniva, takže v žiadnom prípade nehrozí, že by ste si nemali z čoho vyberať. Váš farebný koberec si môžete maximálne prispôsobiť. Nielen pokiaľ ide o farbu, ale aj o jeho hrúbku či to, či bude lesklý alebo matný. Ak sa teda obávate toho, že kamenný koberec nezladíte s fasádou alebo s nábytkom vo vašej kuchyni, vaše obavy naozaj nie sú opodstatnené.

Ak sa chcete o kamenných kobercoch dozvedieť ešte viac, neváhajte nás kontaktovať. Radi vám odpovieme na všetko, čo vás o kamenných kobercoch zaujíma. Ďalšie rady a tipy nielen o kamenných kobercoch môžete pravidelne čítať aj na našom blogu. CTA: Kontaktujte nás.